PIVOVAR

VYSOKOMÝTSKÉ PIVO

Světlé výčepní pivo - svěží a lahodná desítka, která skvěle hasí žízeň. Klasický způsob vaření, přídavek karamelového sladu a správný stupeň prokvašení jí vetkli jak charakteristický barevný odstín, tak schopnost přinášet radost z napití.

KUJEBÁK

Světlý ležák charakteristický vyšší hořkostí, plnou chutí. Poctivý český ležák, vařený dvourmutovým dekokčním způsobem z nejlepších českých sladů, třikrát chmelený vybranými žateckými chmely. Jsme na něj náležitě hrdí. Bezvadného řízu, plného těla, dlouze doznívající hořkosti a veliké pitelnosti našeho ležáku jsme dosáhli i díky poctivě dodržené době zrání 

MALVAZ

Speciální třináctistupňové tmavé pivo bavorského typu. Čtyři druhy sladů, vybrané chmelení a mírně vyšší obsah alkoholu dali vzniknout bezvadné vyváženosti mezi karamelovou chutí a všemi odstíny hořkosti, vše podtržené nádhernou pěnou

RED ALE

Svrchně kvašené speciální  14% pivo. Pět druhů sladů a vybrané chmely (Chinook, Centennial, Cascade a Kazbek) společně s několikanásobným chmelením dodali tomuto pivu vyvážený říz i hořkost, citrusovokořenité aroma a plnou tmavě rubínovou barvu vše korunované bohatou pěnou. Nefiltrovaný, nepasterizovaný.


Pro zvláštní příležitosti budou vyráběna speciální piva - pšeničná, piva typu ALE a Weizen.

KUJEBÁK 

NAŠE PIVA

Všechna naše piva, vaříme podle tradičních receptur šetrným způsobem spodního kvašení. Jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, tudíž živá, plná zdraví prospěšných látek, vitamínů a stopových prvků. Nefiltrované pivo je nejen mírně zakalené, ale má také plnější a bohatší chuť. Pivo je po pasterizaci lidově řečeno mrtvé, ochuzené o mnoho chutí. Proto vaříme nepasterizovaná piva. Jejich trvanlivost je sice kratší, vypít ho musíte v řádech týdnů, ovšem jeho chuť je jedinečná. Pan sládek vybírá jen ty nejkvalitnější suroviny, které pivu dávají plnou chuť a barvu - vynikající český slad, žatecký chmel a šlechtěné pivovarské kvasnice. V základní nabídce máme tři druhy piv, která se vařila ve Vysokém Mýtě i v minulosti. Postupně budou vyráběna piva speciální i svrchně kvašená. Naše piva obdržela ocenění Regionální potravina Pardubického kraje a MLS Pardubického kraje.

Všechny druhy piv si můžete zakoupit a odnést s sebou v PET i skleněných obalech či sudech. K dostání na pivovaru a ve vybraných obchodech, restauracích a pivotékách. Aktuální nabídka dostupného balení na vyžádání na pivovaru.

  • PET 1,5 l

  • sklo 0,5l 1l 2l

  • dárková balení po 3 kusech (3x sklo 0,5l / 2 x 1,5l PET / 3 x 1,5l PET)

  • KEG sudy 15l 30l 50l

Reklamní předměty: pivní tácky, etikety, pivní sklo, dárkové poukazy, dárkové předměty

Měšťanský pivovar ve Vysokém Mýtě byl spolufinancován Evropskou unií v rámci projektu "Dizertifikace zemědělského podnikání"

PROHLÍDKY 


Prohlídku minipivovaru je nutné předem domluvit s panem sládkem.

Při prohlídce se vám bude věnovat odborník z pivovaru, který poskytne zasvěcený výklad a zodpoví Vaše případné dotazy.

Přibližná délka trvání prohlídky je 20-30 minut.

Prohlídka s výkladem: pondělí až pátek 11-16 hodin 30,- Kč/ osobu, v jiném čase 60,- Kč/ osobu

Maximální kapacita návštěvníků na prohlídku je 15.

Prohlídku je možné domluvit i pro menší skupinu lidí, minimální cena prohlídky s výkladem je 200,- Kč.

Při prohlídkách je nutné přizpůsobit se provozu výroby minipivovaru a obsazenosti restaurace, kdy prohlídka nesmí tyto provozy a jejich činnost narušovat.